გაკვეთილის თემა
|
გამორბენით სიმაღლეზე ხტომა „გადაბიჯების ხერხით“
|
სწავლების საფეხური
|
მეხუთე კლასი
|
მოსწავლეთა პროფილი
|
7/0
|
მიზანი
|
გამორბენით სიმაღლეზე ხტომა ,, გადაბიჯების ხერხით“მფიზიკური
თვისებების განვითარება(სისწრაფის, მოქნილობის, გამძლეობის, წონასწორობის შენარჩუნების.)
|
გაკვეთილის მნიშვნელობა და აქტუალობა,
|
ჯანსაღი ცხოვრების წესი, აქტიურობა.
|
კავშირი საგნებთან
|
ბიოლოგია, გეოგრაფია.
|
ე.ს.გ მისაღწევი შედეგები
|
ფიზიკურ აქტივობისას შეუძლია წარმოაჩინოს ყველა ძირითადი
და აუცილებელი მოძრაობითი უნარ-ჩვევები
(გადაადგილება, წონასწორობის შენარჩუნება, გამძლეობა.)ფიზიკურ აქტივობებში მონაწილეობა,
სასიცოცხლო უნარ-ჩვევები.
|
წინარე ცოდნა
|
მოწყობები რიგებად (ერთ რიგად, ორ რიგად) ვარჯიშების
შესრულება გაკვეთილზე. უსაფრთხოების წესების დაცვა გაკვეთილის მსვლელობის დროს
|
რესურსები
|
ორი დგარი, თამასა, სპორტული ლეიბი.
|
გაკვეთილის მსვლელობა
|
მოსამზადებელი ნაწილი . საფეხური A 10 წთ.
1 ერთ რიგად მოწყობა. სათანადო ბრძანებები ( სწორდით,
სმენა)
რიგზე გათვლა, პატაკის ჩაბარება, გაკვეთილის ამოცანის
გაცნობა.
2. ადგილზე სიარული, მოედნის გარშემო მწყობრი ნაბიჯით
სიარული.
3 სირბილი ნელ ტემპში მოედნის გარშემო, შემდეგ ორ რიგად
გადაწყობა ვარჯიშების შესასრულებლად
საფეხური B (ძირითადი ნაწილი) 30 წთ
ერთ რიგად დგომა და გამორბენით სიმაღლეზე
ხტომა ,, გადაბიჯების ხერხით,, ელემენტების შესწავლა.
ვიდეო გაკვეთილის ჩვენება.
საფეხური C
გაკვეთილზე შედეგის გამოცხადება აქტიურობის შეფასება,
დამშვიდობება და მოედნიდან გასვლა ორგანიზებულად.
|
შეფასება
|
შეფასების რუბრიკა
გაკვეთილზე
აქტიურობა და ჩართულობა იყო შედეგიანი.
მონაწილეობას ღებულობდნენ პროგრამით
გათვალისწინებულ სპორტულ ღონისძიებებში.
|
გაკვეთილის გეგმა.
Subscribe to:
Posts (Atom)
მომეწონა
ReplyDelete